Východní pobřeží (Egypt)

Východní pobřeží

Letovisko El Gouna

Letovisko El Gouna

Břehy letovisek na východním pobřeží Egyptské arabské republiky smáčejí vlny Rudého moře, které je známé svou vysokou slaností. Při pobytu v rezortech na východním pobřeží Egypta se nemusíte omezovat pouze na aktivity bezprostředně spojené s koupáním v moři a sluněním se na pláži, ale rovněž se díky bohaté nabídce organizovaných výletů můžete vydat na průzkum starověkých pamětihodností v egyptském vnitrozemí.

Egypt - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 11.8.2020 15:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://egypt.tripzone.cz

Poloha

Poloha: východ Egypta, pobřeží Rudého moře, mezi nejznámější střediska patří  Hurghada, Marsa Alam, El Gouna a Safaga


Východní pobřeží - Zajímavosti, památky

Hurghada

Hurghada

Hurghada, původně rybářská vesnička na březích Rudého moře, prožívá od 80. let minulého století dramatický rozvoj a v současnosti patří k turisticky nejvyhledávanějším místům Egypta, čemuž odpovídá i úroveň a pestrost nabízených služeb. Celá Hurghadská riviéra měří zhruba 90 km a zahrnuje například oblíbená letoviska El Gouna a Makadi Bay. Drtivá většina turistů přiletí na Hurghada International Airport, původně vojenské, nyní pochopitelně již civilní letiště. Možností, jak se dopravovat po Hurghadě, se nabízí několik. V úvahu připadá mikrobus, taxi a hotelový shuttle bus, případně si můžete zapůjčit vůz v autopůjčovně. V průběhu dovolené na Hurghadě si přijdou na své vyznavači potápění, kteří se budou moci do sytosti věnovat pozorování jedinečného podmořského světa, který je k vidění v okolí tamních korálových útesů. Když už budete mít dost plavání, potápění, surfování, vodního lyžování a odpočívání na pláži, třeba se vypravíte na výlet do Káhiry či Luxoru, případně v přístavu nasednete na loď, která vás dopraví do Sharm El Sheikhu. Dobrodružnější povahy se možná rozhodnou pro netradiční výlet na velbloudech. Až vám vyhládne, jistě rádi navštívíte některou z restaurací v centru města, kde si dle vlastního uvážení vyberete z pestré nabídky typicky domácích i mezinárodně prověřených kulinářských specialit.

Makadi Bay

Makadi Bay

Stejně jako Hurghada, i další letovisko Marsa Alam bylo původně rybářskou vesničkou. Překotný rozvoj několika posledních let však způsobil, že Marsa Alam začíná šlapat na paty nejoblíbenějším egyptským střediskům, což ve svých nabídkách zohledňují i cestovní kanceláře. Významným počinem na cestě vzhůru v žebříčku nejpopulárnějších egyptských letovisek bylo otevření mezinárodního letiště v roce 2001. I přes tuto skutečnost však cestovní kanceláře stále nezřídka využívají letiště v Hurghadě, odkud trvá cesta 3 hodiny autobusem. Na rozdíl od Hurghady nemá Marsa Alam v podstatě žádné centrum, středisko je tvořeno jen hotelovými komplexy. Čekají na vás nádherné pláže, průzračné moře s bohatým podvodním životem, jako stvořeným k prozkoumávání a pestrá nabídka vodních sportů.

 
Publikováno: 20.01.2011
Aktualizováno: 14.02.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Východní pobřeží

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist