Sinaj (Egypt)

Sinaj

Sharm El Sheikh, soumrak na pláži

Sharm El Sheikh, soumrak na pláži

Nejoblíbenější letoviska Sinaje leží v jižní části poloostrova a tím pádem je smáčí vlny Rudého moře. Geografická poloha Sinajského poloostrova nechává tušit, že turisté trávící dovolenou na plážích ve zdejších resortech se nemusejí spokojit jen s poleháváním na břehu pod slunečníkem, nýbrž mohou rovněž vyrazit na výlet za poznáním do některé z okolních blízkovýchodních zemí, tedy Izraele, Jordánska či Saúdské Arábie.

Egypt - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 11.8.2020 15:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://egypt.tripzone.cz

Poloha

Poloha: poloostrov na severovýchodě Egypta, ze severu pevninu omývá Středozemní a z jihu Rudé moře, mezi nejznámější střediska patří Sharm El Sheikh, Dahab a Taba


Sinaj - Zajímavosti, památky

Letovisko Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm El Sheikh, ležící v jižním cípu Sinajského poloostrova, je nejmodernějším egyptským přímořským střediskem. Podobně jako ostatní egyptské rezorty, i Sharm El Sheikh si své renomé vybudoval až v posledních desítkách let. Hlavním důvodem této skutečnosti jsou napjaté vztahy se sousedním Izraelem, kvůli kterým se v minulosti Sinajský poloostrov často stával válečnou zónou a tím pádem místem pro dovolenou zcela nevhodným. Tyto nepříjemné události však již patří minulosti a současný Sharm El Sheikh nabízí turistům komfort a služby na světové úrovni.

Vaše dovolená v této oblasti pravděpodobně započne dosednutím letadla na přistávací plochu Sharm El Sheikh Airport, největšího letiště na Sinajském poloostrově, na kterém vládne čilý provoz. Sharm El Sheikh se může pochlubit písčitými plážemi, čirou vodou a korálovými útesy, které lákají vášnivé potápěče ke stálému znovuobjevování nesmírně bohatého mořského světa. Rekreanti se mohou věnovat i ostatním vodním sportům a pokud je již moře omrzí, nabízí se jim možnost výletu džípem do pouště, případně mohou předvést své golfové umění na tamních kvalitních hřištích. Celé středisko se člení do jednotlivých zálivů, z nichž turisticky nejatraktivnější se jmenuje Naama Bay. Kromě hotelů a pláží vás zde čeká i rušná pěší zóna s obchody a restauracemi, kde rozhodně nebudete mít nouzi o zábavu, a to ani v pozdních večerních a brzkých ranních hodinách. V ostatních oblastech Sharm El Sheikhu můžete obvykle počítat jen s hotelovým komplexem s bazénem a navazující hotelovou pláží.

Taba, golfové hřiště

Taba, golfové hřiště

Taba leží ve východní části Sinajského poloostrova, v blízkosti hranic s Izraelem. Letadla přilétají na Taba International Airport, které je vzdáleno zhruba 30 km od letoviska. Středisko je tvořeno převážně hotelovými komplexy. Jak bývá pro Rudé moře typické, cestovatelé mohou očekávat pěkné pláže, čistou vodu a korálové útesy, vhodné pro zvídavé potápěče. Výhodná geografická poloha činí z Taby ideální výchozí bod pro poznávací cesty do tří okolních zemí – Izraele, Jordánska a Saúdské Arábie.

 
Publikováno: 20.01.2011
Aktualizováno: 14.02.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Sinaj

23.10.2011 17:41 miro
---.178-40-162.t-com.sk

nádherné take nieco som este v zivote nrvidel

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist